Pianka polietylenowa jako wypełniacz do paczek

Odpowiednie zabezpieczenie transportowanych towarów pozwala zminimalizować straty związane z uszkodzeniem ładunku w trakcie jego przewozu do odbiorcy. Jest to kluczowa kwestia w dobie dynamicznie zachodzących w gospodarce rynkowej zmian oraz w czasach, kiedy konkurencja na każdym kroku czeka na nasze potknięcie. Nie zaskakuje więc fakt, że każda firma korzystająca z usług kurierskich czy też posiadająca własną flotę transportową drobiazgowo podchodzi do kwestii przygotowania paczek do wysyłki. W celu zamortyzowania uderzeń, zabezpieczenia przed przesuwaniem się zawartości czy też ochrony przed wilgocią, wykorzystywane są różnego rodzaju materiały, a do jednych z najpopularniejszych należy pianka polietylenowa.

 

Wykorzystanie pianki polietylenowej do zabezpieczania przesyłek - czy to się opłaca?

 

Lekka, plastyczna i o doskonałych właściwościach amortyzujących. Pianka polietylenowa produkowana w procesie polimeryzacji etylenu to jeden z najlepszych dostępnych obecnie na rynku wypełniaczy do paczek. Charakteryzuje się doskonałymi właściwościami użytkowymi, wśród których do najczęściej wymienianych należą:

  • niewielka waga,
  • sprężystość,
  • plastyczność,
  • izolacyjność cieplna i akustyczna,
  • odporność na wilgoć,
  • wytrzymałość na działanie czynników mechanicznych,
  • a także neutralność chemiczna.


Całości dopełnia również dostępność różnych grubości. Ponadto pianka polietylenowa do wypełniania paczek dostępna jest w nawojach, których przechowywanie oraz rozwijanie w razie potrzeby nie sprawia większych problemów. Dodatkowy atut to cena pianki polietylenowej, która ze względu na relatywnie niskie koszty produkcji jest konkurencyjna. W rezultacie wykorzystywanie tego materiału do wypełniania przesyłek kurierskich sprawia, że znacznie rzadziej zawartość paczek ulega uszkodzeniu, co przekłada się na mniejszą liczbę reklamacji, a tym samym – na mniejsze straty finansowe. Podsumowując, wybór pianki polietylenowej jako wypełniacza do paczek kurierskich to bardzo dobre i sprawdzone rozwiązanie, z którego warto skorzystać. Szczególnie że jej zakup nie wiąże się z koniecznością poniesienia wysokich kosztów.

0
Feed

Zostaw komentarz