Gięcie plexi

Profesjonalne usługi w zakresie gięcia plexi, pcv, hipsu oraz materiałów z poliwęglanu wykorzystujące właściwości termoplastyczne materiałów.

Oferujemy profesjonalne gięcie plexi, PCV, HIPS oraz materiałów z poliwęglanu. Są one podatne na obróbkę ze względu na swoje termoplastyczne właściwości. Zajmujemy się produkcją elementów prostych oraz giętych (w wyniku procesu termoformowania) z plexi. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Plexi to tworzywo termoplastyczne, co oznacza, że jest podatne na obróbkę – m.in. cięcie, klejenie oraz gięcie. Materiał ten pozwala na kształtowanie materiału i ma niezwykle szerokie zastosowanie – jest powszechnie wykorzystywany m.in. do tworzenia zadaszeń, w elementach elewacji, maszyn i urządzeń czy elementów reklamowych (m.in. stojaki na ulotki). Gięcie plexi to jedno z najważniejszych zadań w trakcie realizacji zamówienia i wymaga wysokiej precyzji. 

Termoplastyczność a gięcie plexi

Jedną z charakterystycznych cech plexi jest termoplastyczność, dzięki której można uzyskać produkty mające zastosowanie w różnych dziedzinach przemysłu. Gięcie plexi, PCV, HIPS czy poliwęglanu odbywa się poprzez rozgrzanie materiału do odpowiedniej temperatury i zagięciu plastycznej linii do pożądanego kąta.

Szkło akrylowe w wybranym rozmiarze

Wycinamy laserem, kleimy, zaginamy i polerujemy plexi. Cięcie oraz gięcie plexi pozwala nam uzyskać szkło akrylowe w wybranym wymiarze i dopasować je do wymagań Klienta. Wyróżnia nas profesjonalizm, dbałość o detale i staranne wykonanie. Profesjonalne zaplecze i nowoczesne technologie umożliwiają maksymalną precyzję podczas gięcia plexi – zapewniamy także gięcie dużych ilości formatek.

Profesjonalne gięcie plexi

Materiał wymaga specjalnych warunków termicznych i stosowania nowoczesnych technologii oraz techniki, co wpływa na szybkość i dokładność gięcia plexi. Skontaktuj się z nami, a omówimy szczegóły. Zapewniamy profesjonalną realizację i krótkie terminy – wycenimy i wykonamy najbardziej spersonalizowane zamówienie.

Produkujemy w ten sposób między innymi:

  • stojaki na ulotki,
  • kieszenie, foldery
  • skarbony, urny
  • mównice
  • obudowy maszyn

Giętarki, jakimi dysponujemy pozwalają nam na wyginanie tworzyw o długości do 3050 mm. Realizujemy gięcia hurtowe, jak i pojedyncze elementy na indywidualne potrzeby Klienta.

Gotowe produkty podczas wyginania pokryte są folia ochronną, dzięki czemu zapobiegamy przypadkowym zarysowaniom materiału.