Osłona pleksi czy szkło - jaki rodzaj ochrony sprawdzi się lepiej w miejscu pracy?

Sklepy spożywcze, apteki, banki, ubezpieczalnie czy stacje benzynowe to jedne z wielu miejsc, w których na co dzień osoba sprzedająca lub świadcząca usługi ma kontakt z wieloma klientami. Pandemia COVID-19 sprawiła, że obecnie we wszystkich punktach, w których pracownicy mogą być narażeni na ryzyko kontaktu z koronawirusem, stosuje się wiele środków zapobiegawczych i zabezpieczeń. Wśród tych najczęściej stosowanych są regularna dezynfekcja i montaż osłon.

 

Ochrona stanowiska pracy – dostępne rozwiązania


Ze względu na panującą sytuację, właściwa ochrona miejsca pracy to obecnie priorytet. Decydując się na montaż osłon w sklepie, aptece, banku czy każdym innym miejscu, w którym obsługiwanych jest w ciągu dnia wiele osób, warto bliżej przyjrzeć się właściwościom użytkowym zarówno ekranów szklanych, jak i wykonanych z pleksi. Dlaczego? Ponieważ obecnie tworzywa sztuczne stanowią znakomitą alternatywę dla tradycyjnych i nie zawsze dobrze sprawdzających się materiałów. Warto więc wykorzystać atuty szkła akrylowego i stworzyć bezpieczną, trwałą i funkcjonalną ochronę lady lub biurka.


Osłona z pleksi czy szklana?


Szkło akrylowe, powszechnie nazywane pleksi jest tworzywem sztucznym, które bardzo dobrze zastępuje tradycyjne szkło, i to z wielu powodów. Jest transparentne i lekkie, chroni przed promieniowaniem UV i nie generuje tak wielu refleksów świetlnych, jak to tradycyjne. Jest też bezpieczniejsze, ponieważ w przypadku działania czynników mechanicznych nie tłucze się. Tym samym nie sprawia większych problemów podczas użytkowania, skutecznie odgradzając pracownika od klienta i jednocześnie nie wpływając negatywnie na jakość kontaktu wzrokowego. Również czyszczenie powierzchni ze szkła akrylowego nie sprawia większych problemów. Ponadto osłony z plexi można zamówić w dowolnym wymiarze i kształcie, co zdecydowanie ułatwia ich montaż na ladzie lub biurku i pozwala na optymalne wykorzystanie ich zalet. W ogólnym rozliczeniu okazuje się więc, że mimo nadal dość dużej popularności tradycyjnych materiałów, osłony z pleksiglasu znacznie lepiej sprawdzają się w codziennym użyciu.

0
Feed

Zostaw komentarz