Blog

 • 15/11/2021 0 Komentarze
  Dokładność pomiarowa w obróbce CNC

  Rosnące zapotrzebowanie przemysłu na detale o często niewielkich rozmiarach i wielu szczegółach sprawiło, że technologia obróbki CNC stała się w ostatnich latach tą najczęściej oraz najchętniej wykorzystywaną w ich produkcji. Tym bardziej, że pozwala na kształtowanie nie tylko stali i drewna, ale też tworzyw sztucznych takich jak plexi, poliwęglan lity czy dibond. W tym artykule na naszym blogu opisujemy m.in. zalety wycinania CNC, a wśród wielu atutów tej metody wymieniamy dużą dokładność pomiarową.

  Dowiedz się więcej
 • 09/09/2021 0 Komentarze
  Wycinanie CNC

  Automatyzacja procesów produkcyjnych to obszar, w którym nieustannie dąży się do zwiększania efektywności poszczególnych operacji przy jednoczesnym zapewnieniu możliwie najwyższej jakości produkowanego elementu lub detalu. Nie dziwi więc fakt, że obróbka różnego typu materiałów, m.in. stali, tworzyw sztucznych takich jak pleksi oraz drewna przy pomocy sterowanych numerycznie maszyn jest zagadnieniem funkcjonującym w przemyśle już od lat 50. i stanowi dziś podstawową technologię wykorzystywaną m.in. do wycinania.

  Dowiedz się więcej
 • 07/07/2021 0 Komentarze
  Czym się różni plexi od poliwęglanu?

  Obecnie trudno znaleźć taką dziedzinę przemysłu, w której nie wykorzystuje się tworzyw sztucznych. Specyficzne właściwości użytkowe, a także odporność na działanie wielu niekorzystnych czynników, takich jak wilgoć czy zmienne temperatury sprawiają, że właściwie od zawsze uważane były za materiały o znaczącym potencjale.

  Dowiedz się więcej
 • 29/06/2021 0 Komentarze
  Druk bezpośredni na dowolnym materiale – wady i zalety?

  Poligrafia jest branżą dynamicznie rozwijającą się i wszechstronnie wykorzystywaną przez specjalistów od marketingu jako skuteczne narzędzie w tworzeniu rozwiązań związanych przede wszystkim z kreowaniem wizerunku firm w świadomości potencjalnych odbiorców.

  Dowiedz się więcej
 • 17/06/2021 0 Komentarze
  Grafika wektorowa lub rastrowa - różnice i cechy charakterystyczne

  Grafika komputerowa jest obecnie podstawowym narzędziem służącym do przygotowywania treści wizualnych, na szeroką skalę wykorzystywanym w tworzeniu wizualizacji, projektowaniu stron internetowych, budowaniu wizerunku marki czy też realizacji zamówień z obszaru poligrafii. Zasadniczo, w zależności od tego, w jaki sposób reprezentowane są dane, dzieli się na grafikę wektorową oraz rastrową.

  Dowiedz się więcej
 • 18/05/2021 0 Komentarze
  Oświetlenie reklam: led czy świetlówki?

  Budując strategię przekazu marketingowego firmy warto rozważnie dobierać wykorzystywane w komunikacji z klientami narzędzia. Niezawodne w tym zakresie od wielu lat są podświetlane reklamy zewnętrzne oraz wewnętrzne. Dzięki nim można wyeksponować logo firmy, zaznaczając swoją obecność w miejskiej przestrzeni lub w obiekcie, w którym przedsiębiorstwo prowadzi swoją działalność.

  Dowiedz się więcej
 • 12/03/2021 0 Komentarze
  Kasetony z Dibondu czy z profili aluminiowych?

  Branża reklamowa jest obecnie branżą bardzo wymagającą. Czasy, w których korzystało się z niezbyt atrakcyjnych materiałów konstrukcyjnych do wykonania elementów zewnętrznej identyfikacji wizualnej firmy i które miały ograniczone możliwości w zakresie obróbki, właściwie odeszły w niepamięć.

  Dowiedz się więcej
 • 12/03/2021 0 Komentarze
  Osłony przeciwwirusowe z pleksi do strefy obsługi klienta

  Biura, apteki, sklepy spożywcze, punkty obsługi klienta – to jedne z wielu miejsc, w których pracownicy wykonujący swoje codzienne zadania wchodzą w bezpośredni kontakt z osobami z zewnątrz. 

  Dowiedz się więcej
 • 12/03/2021 0 Komentarze
  Wycinanie laserowe, czyli z czym to się je?

  Zaawansowane technologicznie, sterowane komputerowo maszyny do obróbki różnego typu materiałów już jakiś czas temu zrewolucjonizowały wiele procesów produkcyjnych i to w pozytywnym tego słowa znaczeniu.

  Dowiedz się więcej