08/07/2022 0 Komentarze
Grawerowanie laserem - na jakich materiałach?
Znakowanie produktów jest powszechnym działaniem marketingowym stosowanym przez firmy, które ma na celu utrwalenie wizerunku marki w świadomości klientów. Z tego względu jest obecnie traktowane bardzo poważnie, a do wykonania oznaczeń podchodzi się z największą starannością. Chętnie też w tym celu wykorzystuje się grawerowanie, jednak wykonywane nie tradycyjnie, ale przy pomocy nowoczesnego lasera. Pozwala to na uzyskanie oczekiwanej wydajności, staranności oraz powtarzalności, co jest szczególnie pożądane w przypadku produkcji masowej.
Czy na każdym materiale można grawerować laserowo?
Odpowiedź na to pytanie wbrew pozorom nie jest prosta, ponieważ wiele zależy od tego jakie urządzenie posiadamy. Na przykład do znakowania elementów metalowych takich jak biżuteria, medale czy komponenty konieczne jest zastosowanie urządzeń o dużej mocy, ponieważ przeciętna aparatura po prostu nie sprawdzi się podczas obróbki stali i stopów metali. Za to bez problemu maszyna laserowa poradzi sobie z drewnem i sklejką, a także ze skórą. Podobnie zresztą jak ze szkłem, kamieniem, a także papierem i kartonem. Nic dziwnego, że urządzenia tego typu są chętnie wykorzystywane chociażby w zakładach poligraficznych i bardzo często stosuje się je nie tylko w celu wygrawerowania logo, ale również ozdobnych ornamentów.
Grawerowanie laserowe tworzyw sztucznych
Polimery to bogata gama materiałów o zróżnicowanych właściwościach użytkowych oraz bardzo dobrej odporności na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych, biologicznych i atmosferycznych. Ze względu na swoją wszechstronność znalazły bardzo szerokie zastosowanie w branży reklamowej. Tak naprawdę tworzywa sztuczne zrewolucjonizowały ten sektor, pozwalając na masową produkcję trwałych i odpornych na działanie niekorzystnych czynników elementów, np. szyldów, stojaków czy tablic świetlnych. Co kluczowe – większość z nich również z łatwością można grawerować laserowo. Do tej grupy zaliczają się m.in. guma, tworzywa skóropodobne i akryl/PMMA.
Komentarze
Zostaw komentarz