Jak frezuje się materiały POS

Wykorzystywane w sprzedaży bezpośredniej materiały POS mają kluczowe znaczenie w przyciąganiu uwagi potencjalnego Klienta oraz w ogólnym budowaniu wizerunku marki. Warto więc zadbać o to, aby stojaki na ulotki i wizytówki, ekspozytory produktów, bargietki kosmetyczne, lightboxy czy regały zostały wykonane z dbałością o detale, a do ich produkcji użyto odpowiednio dobranych materiałów najwyższej jakości.

 

Materiały POS – z jakich surowców można je wykonać?


Przeznaczenie i rola materiałów POS pozwala na zastosowanie bardzo różnych surowców w ich produkcji. Ponadto dzięki wykorzystaniu nowoczesnych maszyn sterowanych komputerowo, bez trudu zrealizować można nawet bardzo skomplikowane oraz wymagające dużej precyzji projekty. Obecnie wśród najczęściej wykorzystywanych surowców wymienić można:

  • drewno i sklejkę drewnianą,
  • MDF (drewnopochodną płytę pilśniową średniej gęstości),
  • HPL (warstwowy laminat termoutwardzalny),
  • Dibond (płytę kompozytową z aluminium połączonego rdzeniem polietylenowym),
  • szkło akrylowe (potocznie nazywane pleksi lub plexiglasem),
  • PVC (polichlorek winylu),
  • a także HIPS (polistyren wysokoudarowy).


Frezowanie CNC w produkcji materiałów POS


Obecnie najczęściej wykorzystywaną technologią obróbki surowców przeznaczonych do produkcji materiałów POS jest frezowanie CNC. Zastosowanie urządzeń sterowanych komputerowo ma w tym przypadku liczne zalety, ponieważ umożliwia m.in. wykonanie wysokiej jakości, powtarzalnych elementów w dość krótkim czasie i w potrzebnej aktualnie ilości. Nie bez znaczenia jest również oszczędność surowca, ponieważ optymalne rozplanowanie ułożenia komponentów na płycie MDF, z pleksi czy Dibondu pozwala nawet na bezresztkową produkcję. Frezowanie CNC, czyli obróbka skrawaniem, to technologia, dzięki której wykonanie otworów, nawiertów, graweru czy wycięcie kształtów nie sprawia większych problemów. Atutem jest też fakt, że krawędzie elementów przeznaczonych do przygotowania materiałów POS w większości przypadków nie wymagają już dodatkowego szlifowania po opuszczeniu przestrzeni roboczej frezarki CNC. Są więc od razu gotowe do oklejania, malowania, zadrukowania i oczywiście łatwego złożenia.

0
Feed

Zostaw komentarz