09/09/2021 0 Komentarze
Wycinanie CNC
Automatyzacja procesów produkcyjnych to obszar, w którym nieustannie dąży się do zwiększania efektywności poszczególnych operacji przy jednoczesnym zapewnieniu możliwie najwyższej jakości produkowanego elementu lub detalu. Nie dziwi więc fakt, że obróbka różnego typu materiałów, m.in. stali, tworzyw sztucznych takich jak pleksi oraz drewna przy pomocy sterowanych numerycznie maszyn jest zagadnieniem funkcjonującym w przemyśle już od lat 50. i stanowi dziś podstawową technologię wykorzystywaną m.in. do wycinania.
Technologia CNC w przemyśle - zalety
W zakładach przemysłowych, warsztatach obróbczych i pracowniach poligraficznych – w tych oraz wielu innych miejscach obecnie powszechnie wykorzystuje się sterowane numerycznie maszyny do obróbki stali, drewna, tworzyw sztucznych oraz innych materiałów. Taka popularność technologii CNC ma oczywiście pokrycie w licznych korzyściach płynących z jej zastosowania, tak dla producenta, jak i zleceniodawcy. Dzięki sterowanym numerycznie maszynom do wycinania zyskujemy m.in.:
-wysoką powtarzalność oraz jakość produkowanych elementów,
-efektywne wykorzystanie surowca, w niektórych przypadkach możliwość bezresztkowej obróbki,
-możliwość dowolnego wycinania kształtów,
-dokładność wymiarową,
-a także znacznie szybszą realizację zamówień.
Ponadto, urządzenie sterowane numerycznie wymaga jedynie nadzoru operatora, co pozwala na wyeliminowanie błędów w obróbce powodowanych przez czynnik ludzki.
Wycinanie CNC – frezarki sterowane numerycznie
Jednymi z najpopularniejszych urządzeń sterowanych numerycznie są frezarki CNC wykorzystywane do wycinania elementów i detali. Na rynku dostępne są modele zróżnicowane pod względem wydajności, przeznaczenia oraz wielkości pola roboczego, jednak bez względu na parametry techniczne osiągane dzięki nim rezultaty znacznie przewyższają efekty działania konwencjonalnych urządzeń. W ogólnym rozliczeniu technologia CNC, choć na etapie wdrożenia wymaga pewnych nakładów inwestycyjnych, pozwala na zoptymalizowanie kosztów produkcji przy jednoczesnym podniesieniu poziomu realizacji usługi, co stanowi jej największe atuty.
Komentarze
Zostaw komentarz