Osłony przeciwwirusowe z pleksi do strefy obsługi klienta

Biura, apteki, sklepy spożywcze, punkty obsługi klienta – to jedne z wielu miejsc, w których pracownicy wykonujący swoje codzienne zadania wchodzą w bezpośredni kontakt z osobami z zewnątrz. 

Jeszcze do niedawna nieszczególnie przejmowano się kwestią zabezpieczeń mających między innymi, ograniczyć przenoszenie wirusów drogą kropelkową, a przetaczająca się co sezon grypa była przyjmowana jako zło konieczne.

 

W dobie epidemii koronawirusa


Podejście to zmieniło się jednak na początku 2020 roku, w związku z szerzącą się na całym świecie epidemią koronawirusa. W rezultacie, pracodawcy oraz właściciele obiektów użyteczności publicznej, obiektów handlowych czy aptek, gorączkowo zaczęli szukać metod pozwalających na skuteczną ochronę przed Covid-19.


Jak zabezpieczyć pracowników przed zakażeniem wirusami grypy lub koronawirusa?


Choć na początku sięgano przede wszystkim po maseczki i środki do dezynfekcji dłoni, bardzo szybko okazało się, że do uzyskania optymalnych efektów w ochronie pracowników przed chorobami przenoszonymi drogą kropelkową, konieczne jest wprowadzenie dodatkowych zabezpieczeń. W tym zakresie doskonale sprawdziły się tworzywa sztuczne - osłony ochronne i przegrody z pleksi dotychczas w nieco innej formie wykorzystywane chociażby w zakładach produkcyjnych. Posiadają one liczne zalety, a nieocenionym atutem jest możliwość szybkiego zamontowania na ladzie czy biurku.


Osłony ochronne i przegrody z pleksi


Elementy oddzielające pracownika od klientów wykonane z pleksi to skuteczne i trwałe zabezpieczenia, które jednocześnie nie utrudniają kontaktu. Jako firma, która posiada wieloletnie doświadczenie w obróbce tego tworzywa, możemy przygotować osłony ochronne i przegrody na wymiar pod indywidualne zamówienie – idealnie pasujące do miejsca, w którym zostaną zamontowane. Aby w pełni spełniały swoją funkcję, należy dbać o ich regularną dezynfekcję - środki do utrzymania czystości i konserwacji takich osłon również posiadamy w ofercie. Osłony są bardzo wytrzymałe i odporne na działanie niekorzystnych czynników. Co więcej, na ich powierzchni można bez problemu nakleić oznaczenia informacyjne – na przykład te przypominające o konieczności zakrywania ust oraz nosa czy utrzymania odpowiedniego dystansu.

0
Feed

Zostaw komentarz